WWW.KALAFBAF.COM
همه چیز در مورد طراحی سایت مبتنی بر سئو

اگر می خواهید بدانید منظور از طراحی سایت مبتنی بر سئو چیست در این مقاله با کلاف باف همراه باشید.

در ابتدا بگوییم که قصد نداریم وارد تعریف چیستی طراحی سایت یا سئو شویم. اگر قصد مطالعه در مورد این مباحث را دارید، پیشنهاد می کنیم سری به برگه طراحی سایت ما بزنید و یا مقاله ی سئو ما را مورد مطالعه قرار دهید.

خب برویم سر اصل مطلب:

در این نوع طراحی به هنگام طراحی زیرساخت سایت مجموعه ای از اصول و قواعد بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که اصطلاحا سئو (SEO) خوانده می شود، رعایت خواهد شد.

این بهینه سازی در بخش های مختلفی مانند بهینه سازی تصاویر، ویدئوها و اسناد از نظر سایز و حجم، فشرده سازی کدهای JS و CSS ، پاک سازی و سبک سازی وب سایت از تصاویر، فایل ها و اسناد اضافی، و از همه مهم تر SEO داخلی سایت یا onpage seo انجام می گیرد.

سئو داخلی سایت شامل چه مواردی می شود؟!

  • لینک سازی داخلی هدفمند
  • سئو تخصصی مقالات وبلاگ
  • سئو تخصصی برگه های وب سایت مانند برگه های خانه، تماس با ما، درباره ما، خدمات و …
  • قرار دادن عنوان (title)  و متن جایگزین (alt) برای تصاویر و فایل ها
  • قرار دادن اصولی و علمی برچسب برای مقالات
  • سئو دسته ها و برچسب ها
  • انتخاب url مناسب برای برگه ها، مقالات، دسته ها، برچسب ها
  • جلوگیری از ایجاد ارور های ۴۰۴ و یا ریدایرکت های بی مورد در آینده


اما فایده یک طراحی مبتنی بر قواعد سئو چیست؟

ممکن است از خود بپرسید این کارها چه فایده ای دارند. خب حالا اگر وب سایتم قواعد طراحی سایت مبتنی بر سئو را رعایت نکرده باشد، دیگر وب سایت نیست؟

ببینید از زمان شروع فعالیت یک وب سایت و بازگشایی آن برای موتورهای جستجو، موتورهای جستجو شروع به ایندکس کردن برگه ها، لینک ها و url های آن خواهند کرد. بنابراین تمامی این url ها و لینک ها در حافظه ی گوگل و دیگر موتورهای جستجو ثبت می شود.

با فرض اینکه شما یک وب سایت ساده می خواهید که بدون توجه به قواعد سئو طراحی شود تا تنها یک ویترین برای نمایش کسب و کارتان باشد.
بسیار خب، حالا مدت زمانی گذشته و این ویترین دیگر مطابق با سلایق و نیازهای شما نسیت و یا اصلا کسب و کارتان را گسترش داده اید و می خواهید یک وب سایت اصولی تر و حرفه ای تری داشته باشید، می آیید شروع می کنید به پاک کردن وب سایت از روی دامنه و طراحی یک وب سایت جدید و یا تصمیم به اصلاح سایت موجود می گیرید و نوشته ها، برگه ها، تصاویر و یا هر محتوای دیگری را پاک یا اصلاح می کنید و یا اقدام به تعویض قالب سایت خود می نمائید.
غافل از اینکه همه ی این اقدامات برای وب سایت شما پیامدهای بدی خواهد داشت و به سئو سایتتان ضربه جدی وارد می کند که باعث جابه جا شدن رتبه سایت شما و یا افت رتبه الکسای وب سایت خواهد شد.

آیا هیچ راهی برای جلوگیری از صدمات و جبران خسارات وارده بر سایت نیست؟

جلوگیری از صدمات و جبران خسارات وارده بر سایت

اگر این تغییرات در سایت توسط یک متخصص سئو که به همه جوانب این نوع تغییرات اشراف دارد، انجام گیرد، پیامدهای این تغییرات می تواند کاهش پیدا کند که این خود هزینه هایی را به شما تحمیل می کند.
چرا که بسیاری از اقدامات مرتبط با سئو سایت در طی زمانی طولانی و با صرف هزینه به ثمر خواهد نشست.

کلاف باف به شدت به ضرب المثل زیر اعتقاد دارد:

خشت اول گر نهد معمار کج – تا ثریا می رود دیوار کج

و به شما پیشنهاد می دهد که آینده نگر باشید و از همان ابتدای کار، همه چیز را اصولی و قاعده مند شروع کنید. طراحی سایت مبتنی بر سئو راهی درست برای کاهش هزینه های آتی شما خواهد بود.

اشتراک گذاری:

نظرتان را با ما در میان بگذارید: دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.