WWW.KALAFBAF.COM
تولید محتوا چیست؟

اگر در فکر دست و پا کردن یک وب سایت اختصاصی برای خودتان یا کسب و کارتان هستید، حتما تا به حال عبارت تولید محتوا به گوشتان خورده است، در مورد مزایای تولید محتوای ارزشمند زیاد شنیده اید و یا در رابطه با تاثیر آن در پا گرفتن وب سایتتان از طرف دیگران توصیه های زیادی داشته اید.

در این مقاله ی کلاف باف قصد داریم به جای آسمان و ریسمان بافتن تعریف واضح و روشنی از تولید محتوا را بیان کنیم تا دیگر این عبارت یک عبارتِ مبهم در دایره واژگان شما نباشد.

خب بگذارید روشن کنیم، منظور از واژه ” محتوا ” چیست؟

منظور از محتوا یا content در اینجا، کلیه اطلاعات، متون، تصاویر، فیلم ها، گرافیک، اسناد و دیگر مستنداتی است که در بدنه‌ی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند.

و اما تولید محتوا یا content creation ، فرایند نیاز سنجی، ایده پردازی، تحقیق، توسعه و ایجاد این مستندات است به نحوی که بیشترین گیرایی را در مخاطب ایجاد کند و او را کاملا با مبحث درگیر نماید.

باید بدانید که تولید محتوا مبتنی بر اصول و قواعد جذب مخاطب، از جمله واجبات یک سایت موفق و پر مخاطب است.

راحتتان کنیم، اگر یک سایت دارید و برای تولید محتوای آن هیچ برنامه ریزی ندارید، به احتمال زیاد وب سایت شما تنها یک ویترین برای نمایش توانمندی ها، خدمات و یا محصولات شما خواهد بود و کمکی به شناسانده شدن بیشترتان به مخاطبین هدف نخواهد کرد!

تولید محتوای ارزشمند به طور متناسب و برنامه ریزی شده، که مرتبط با حوزه کار و فعالیتتان باشد، موقعیت شما را در میان دیگر سایت ها بهبود می دهد و یا آن را تثبیت می کند. همچنین رتبه شما را نزد موتورهای جستجو افزایش می دهد که این خود باعث افزایش بازدید از وب سایتتان و جذب ترافیک بیشتر خواهد شد.

فواید تولید و انتشار محتوای ارزشمند در سایت

۱ – کمک به بهبود سئو سایت.

تولید مقالات سئو شده در وب سایت جزوی از سئو داخلی سایت ( online seo ) محسوب می شود که به نوبه خود بخش بسیار مهمی از فرایند بهینه سازی و سئو سایت است که نباید از آن غافل شد.۲ – کسب اعتبار و جلب اعتماد مشتری

تولید مطاب مفید و منظم در وبسایت شما، نشان دهنده حرفه ای بودن شما، ارزش گذاشتن به مخاطب و تلاش در جهت افزایش دانش او است.
این محتوا که می تواند جنبه آموزشی و یا اطلاع رسانی داشته باشد، اعتماد مشتریان شما را جلب می کند و  به آنها این پیام مهم را منتقل می کند: آنها حرفه ای هستند و کسب و کارخود را می شناسند.


۳ – کمک به فروش محصولات یا خدمات

یک مقاله یا مطلب در صورتی که با توجه به اصول بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ نوشته شود، نهایتا می تواند یک کاربر گذرا را تبدیل به یک مشتری واقعی کند و منجر به یک خرید از وب سایتتان شود.

در واقع یک محتوا تخصصی و اصولی از طریق ایجاد نیاز و سپس ترغیب مخاطب به خرید، فروش محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید را افزایش خواهد داد.

اینها تنها تعدادی از مزایای تولید محتوا ارزشمند در سایت هستند که تلاش شد به طور خلاصه و مفید به آنها اشاره شود.

اگر می خواهید از وب سایتتان بازدهی خوبی بگیرید، شناخته تر شوید، ترافیک بیشتری به سمت سایت خود جذب کنید و سئو سایت خود را بهبود ببخشید، ناگزیر به فعالیت در حوزه‌ی تولید محتوا خواهید بود.
پس از همین امروز شروع کنید!

آیا می توانم خودم برای وب‌سایت خودم محتوا تولید کنم؟

دوست عزیز اگر شما با مفاهیمی همچون بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)، بازاریابی محتوا، سئو و بهینه سازی محتوا برای سایت و روانشناسی مخاطب، نحوه نگارش اصولی و حرفه ای، نیاز سنجی و خلاصه زمان شناسایی انتشار مقالات آشنایی و تخصص دارید: بسم الله، می توانید از همین امروز کار تولید محتوا برای وب سایت خود را آغاز کنید.

اما اگر در این زمینه تخصص ندارید لطفا و لطفا این مهم را به متخصصین این حوزه بسپارید و با خیالی راحت منتظر بازخورد مثبت از تولید محتوا در وب سایتتان باشید.

اشتراک گذاری:

نظرتان را با ما در میان بگذارید: دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.